KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13475143

nr 1347 5143

Charles Portin

(1889-1980), Sverige

Akvarell, Signerad, Hong Kong, 1960. Motivet: 28x38cm

Karl (Charles) Portin, född 1889, död 1980 i Helsingborg, målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 14 september 2020
kl 18:06:23

Charles Portin

Läs mer om Charles Portin